Bilgisayarlı Stilistlik

Moda tasarımında Photoshop, Illustrator, Coreldraw Programlarını kullanılmasını amaçlayan bu programda; photoshop pixel çıkışlı olup, illustrator ve coreldraw da vektörel çıkışlıdır derslerde bunların arasında ki fark ve bu farklılıktan doğan kullanım şekilleri derslerde anlatılır.

Bilgisayarlı Modelistlik

Abaküs Moda eğitim den aldığı bilgisayar modelist eğitimiyle yoğun iş temposunun altından teknolojinin yardımıyla kolaylıkla kalkabilecek sektörünün tüm ihtiyaç ve isteklerini karşılayabilecek uzmanlar haline gelebilecekler, eğitim boyunca dersler gerber programında verilecektir.

Stilistlik

Abaküs Moda eğitim kurumlarında stilistlikle ilgili teknik kavramları öğrenmek model çalışmaları yapabilmek ve tasarımları koordine edebilecek sektörel bilgiye sahip stilistler yetiştirilmektedir. Dersliklerimiz de son teknoloji kullanılarak eğitim verilmektedir.

Modelistlik

Abaküs Moda eğitim kurumlarında hazır giyimde kalıp hazırlama, model geliştirme, drapaj teknikleri ve dikim eğitimlerini giyim sektöründe çağdaş ve son teknoloji uygulayan öncü tekstil firmalarının istek ve ihtiyaçlarına göre ders programları verilmektedir.

Amacımız

Sürekli mesleki eğitimin yapılması hayat boyu öğrenme ve kaliteli iş gücüyle üretimin daha kısa zamanda daha kaliteli hale getirilmesini sağlayarak, ülke ekonomi ve sanayisinin kalkındırılmasını sağlamaktır

Misyonumuz

Nitelikli iş gücü yetiştirmek, yeni projeler geliştirmek ve devam eden projelere eğitim desteği vererek, hızlı gelişen teknolojiye birey ve kurumlara ayak uydura bilmelerini sağlamak, bu alanda yerel iş gücü yaratmaktır

Hedefimiz

Moda eğitimlerinde, tekstil alanlarında verimliliği arttırmak, moda eğitimlerinde, tekstil alanlarında verimliliği arttırmak. Yaşam boyu eğitim sloganıyla insanların sürekli kendini geliştiren bir sürece girmesini sağlamaktır

Vizyonumuz

Üretimde verimliliği ve kaliteyi arttırmak. Kişilerin eğitim esnasında staj yapmalarını ve eğitim bittikten sonra işe yerleştirilmerini sağlamak, iş yaşamındaki yetişkin personelin mesleki geliştirme eğitimlerine katılımını sağlamaktır

Kübra Tiftik - Bademu Design Lingerie

Mimar Sinan G.S Üni. Tekstil bölümü mezunu olan Kübra tiftik güzel sanatları bitirdikden sonra çeşitli yerlerde çalıştıktan sonra bilgisayarlı ortamında tasarımlarımı hazırlamak için Abaküs moda eğitim kurumunun stilistlik bölümünü tercih ettim. Şu an kendi markam olan Bademu Design’da tasarım yapmaktayım.

Modelist Nedir?
Modelistlik derslerimizde ilgili kavramları öğrenip sektörel teknik bilgilerle donatılmış modelistler yetiştirilmektedir. Kalıp hazırlama, giysinin vücuda uyumunu sağlayarak estetik bir değer kazandırma açısından önemlidir. Dersler mulaj üzerinde beden ölçülerinde işlenip iş piyasasına yönelik anlatılmaktadır.

Stilist Nedir?
Stilistlik derslerimizde günün moda anlayışına göre giysi tasarımları, Silüet üzerinde çizimlerle model oluşturma ve geliştirme, tekstil sektöründe alıcı kitlesinin vücüt hatlarına uygun alternatif model hazırlanması işlenir. Dersler iş piyasasına yönelik olarak anlatılmaktadır.